Sunday ,28 November 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Рк Вардар одржува прес-конференција за почетокот на новата сезона во сеха лигата
Рк Вардар одржува прес-конференција за почетокот на новата сезона во сеха лигата

Рк Вардар одржува прес-конференција за почетокот на новата сезона во сеха лигата

По повод првиот натпревар во сеха лигата за новата сезона, нашиот ракометен шампион денес со почеток од 12 часот ќе одржи прес конференција. Пресот ќе се одвива во конференциската сала на спортскиот центар Јане Сандански. Натпреварот помеѓу Вардар и Војводина ќе се одигра во среда на домашен терен, со почеток од 20:15 часот.

Новата сезона во ова натпреварување веќе стартуваше со два одиграни мечеви. Победа за Брест Мешков против дебитантот Спартак ( 40:28) и поделба на бодовите за Макс Струмица и Војводина ( 25:25).