Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар прв тест ќе има со РК Металург, на 5.август закажана “контролка“
Вардар прв тест ќе има со   РК Металург, на 5.август закажана “контролка“

Вардар прв тест ќе има со РК Металург, на 5.август закажана “контролка“

Закажан е првиот пријателски натпревар во новата ера на Веселин Вујовиќ, ривал на црвено-црните ќе биде тимот на Металург на првата контролка.

Пријателскиот натпреварот ќе се одигра на 5 август (четврток). Ракометарите на РК Вардар 1961 вчера се вратија  од Златибор каде ја одработуваа 2.фаза од подготовките.

  Следи потоа и официлајен дуел оној против Еурофарм Пелистер во Суперкупот  закажан за на 11 август во Скопје.