Tuesday ,18 February 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Доделени пехарите и медалите за победниците во „Јуниор лигата“ на вчерашните Ф-4 турнири кај момците и девојките
(Фотогалерија) Доделени пехарите и медалите за победниците во „Јуниор лигата“ на вчерашните Ф-4 турнири кај момците и девојките

(Фотогалерија) Доделени пехарите и медалите за победниците во „Јуниор лигата“ на вчерашните Ф-4 турнири кај момците и девојките

Вчера во салата “Јане Сандански“ во рамки на Јуниор лигата се одиграа два завршни турнири. По истите беа доделени признанија на екипите учесници, односно медали и пехари. Наградите ги доделуваа тренерот на првиот тим на Вардар, Гарсија Парондо, потоа тренерот на кадетско/младинскиот тим Аце Станковски и ракометарката од сениорскиот тим на ЖРК Вардар, Кети Ангеловска.  Кај девојките во генер.2006/07. пласманот изгледа вака:

1.Будимир Вардар
2. РК Делчево Вардар
3. РК Кале Вардар
4. РК Н.Лисиче Вардар
4
Кај момците во генерација родени 2008/2009 пласманот по завршниот Ф-4 турнир изгледа вака:
1.РК Ангели Вардар
2.РК Седмерец Вардар
3.РК П.Зографски Вардар
4. Бисинов Вардар 
1
*Напомена поставени се фотогафии од идеалните тимови, во текот на утрешниот ден ќе ги поставиме нивните имиња и фотогафиите од примањето на признанијата за најдобар на секоја позиција.

 

 

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26