Thursday ,28 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Промена на саатницата за гостинскиот дуел на РК Вардар против ПСЖ
Промена на саатницата за гостинскиот дуел на РК Вардар против ПСЖ

Промена на саатницата за гостинскиот дуел на РК Вардар против ПСЖ

Натпреварот од 6.коло во Лигата на Шампионите меѓу ПСЖ и Вардар доби нова саатница. Нема промена што се однесува до денот на одигрување, дербито во групата е закажано за 28.октомври.

ЕХФ го помести натпреварот за два часа поназад, односно натпреварот ќе стартува од терминот од 18:45 часот, а не во 20:45 како што претходно беше објавено.

Причина за промената е воведениот полициски час во Франција, кој стартува од 21:00 часот.