Sunday ,27 September 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Пуштени дополнителен број на билети за стоење, за мечот со Киелце
Пуштени дополнителен број на билети за стоење, за мечот со Киелце

Пуштени дополнителен број на билети за стоење, за мечот со Киелце

Поради големиот интерес за натпреварот од ЕХФ Лигата на шампионите против тимот на Киелце пуштен е дополнителен контингент на билети за истиот натпревар.

Преку онлајн продажната мрежа на www.ticketplus.mk и на билетарницата на СЦ „Јане Сандански” ќе бидат пуштени во продажба ДОПОЛНИТЕЛНИ билети.

Истите се за секторот СТОЕЊЕ.

Цената на билетите е 150 денари.

Натпреварот меѓу Вардар и Киелце е закажан за в сабота, 9 ноември во 17,30 часот во СЦ „Јане Сандански”.