Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > Slider > Рајн Некар – Вардар со директен пренос на Арена Спорт 3
Рајн Некар – Вардар со директен пренос на Арена Спорт 3

Рајн Некар – Вардар со директен пренос на Арена Спорт 3

Се поочигледно е дека ниту една македонска телевизија до крајот на оваа сезона нема да ги пренесува натпреварите на Вардар во Лигата на Шампионите. Во среда продолжуваат мечевите за црвено-црните во ЛШ, каде гостуваме во Манхајм, на екипата на Рајн-Некар.

Директен пренос од овој натпревар кој започнува од 19:00 часот можете да проследите на Арена Спорт 3. Пред одигрување на 11.коло, Вардар е втор на табелата во најсилната група А со еден бод повеќе од екипата на Рајн-Некар.