Thursday ,09 February 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Распоред на натпревари во СЕХА-лигата, Вардар стартува со гостување кај Татран
Распоред на натпревари во СЕХА-лигата, Вардар стартува со гостување кај Татран

Распоред на натпревари во СЕХА-лигата, Вардар стартува со гостување кај Татран

Првиот натпревар во новата година за екипата на РК Вардар ќе биде во рамките на СЕХА-лигата. На 28.јануари, црвено-црните ќе гостуваат во Словачка кај екипата на Татран Прешов, додека првиот натпревар на домашен терен ќе биде на 1.февруари против екипата на Партизан.

Распоред на натпревари во СЕХА-лигата.

325727624_1143262649653928_6195615408866156257_n