Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Во рамките на 14.коло во Супер Лигата, РК Вардар е домаќин на Голден Арт
Во рамките на 14.коло во Супер Лигата, РК Вардар е домаќин на Голден Арт

Во рамките на 14.коло во Супер Лигата, РК Вардар е домаќин на Голден Арт

Во рамките на 14.коло во Супер Лигата, екипата на РК Вардар е домаќин на Голден Арт.

Натпреварот ќе се одигра во среда (13.12) со почеток од 18:30 часот во малата сала на СЦ.Јане Сандански. За судии се делегирани Исмаил Металари и Ненад Николовски од Скопје, додека делегат е Љупчо Јаневски.