Saturday ,15 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младинките на ЖРК Вардар се домаќини на Ѓорче Петров
Младинките на ЖРК Вардар се домаќини на Ѓорче Петров

Младинките на ЖРК Вардар се домаќини на Ѓорче Петров

Во рамките на 7.коло во младинската женска ракометна лига, вардарки се домаќини на екипата на Ѓорче Петров.

Натпреварот е закажан да се одигра денес со почеток од 17:00 часот во салата „Круме Кепески“.

Ѓорѓи Василевски и Блаже Михајлов ќе го судат натпреварот, додека делегат ќе биде Бобан Мајнов, сите од Скопје.