Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Во петок, РК Вардар е домаќин на РК Прилеп
Во петок, РК Вардар е домаќин на РК Прилеп

Во петок, РК Вардар е домаќин на РК Прилеп

Во рамките на 11.коло во ракометната Супер Лига, тимот на РК Вардар е домаќин на РК Прилеп.

Натпреварот е закажан да се одигра во петок (17.11) во СЦ.Јане Сандански со почеток од 18:30 часот. За судии се делегирани Сашо Кркачев и Ѓоко Колевски од Скопје, додека делегат ќе биде Цано Куртовиќ од Скопје.

Вардар е голем фаворит за освојување на бодовите. После 10 одиграни кола, црвено-црните се на првото место на табелата со 27 бодови, додека Прилеп се наоѓа на 6.место со само 7 освоени бодови.