Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > Uncategorized > ЖРК Вардар во 9.коло гостува во Струга
ЖРК Вардар во 9.коло гостува во Струга

ЖРК Вардар во 9.коло гостува во Струга

Следниот викенд ќе се игра 9.коло во женската ракометна Супер лига. Црвено-црните девојки во оваа рунда гостуваат во Струга.

ЖРК Вардар ќе гостува кај Стружанка во недела, на 19.ноември. Натпреварот во салата „ Нико Нестор“ во Струга е закажан со почеток во 16 часот и 30 минути. Вардарки патуваат како второпласирана екипа на овој натпревар и се фаворит за успех.