Monday ,22 October 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > РК Вардар утре одржува прес-конференција по повод натпреварот против Рајн-Некар
РК Вардар утре одржува прес-конференција по повод натпреварот против Рајн-Некар

РК Вардар утре одржува прес-конференција по повод натпреварот против Рајн-Некар

Во сабота, Европскиот шампион можеби го игра еден од решавачките натпревари за освојување на првото место во најсилната група А, кое носи директен пласман во четврфиналето. По тој повод, клубот во четврток со почеток од 12 часот ќе одржи прес-конференција на која ќе ги сподели своите очекувања за овој дуел, кој е прогласен за дерби на колото.

Натпреварот против Рајн-Некар е закажан да се одигра во сабота, во терминот од 17:30 часот во С.Ц. Јане Сандански.