Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > РК Вардар го отвара плеј-офот со натпревар против екипата на Пролет
РК Вардар го отвара плеј-офот со натпревар против екипата на Пролет

РК Вардар го отвара плеј-офот со натпревар против екипата на Пролет

Плеј-офот во ракометната Супер Лига ќе стартува во февруари, кога ќе продолжи борбата за Шампионската титула во Македонија. Денес во просториите на РФМ беа извлечени стартните броеви за плејофот, а потоа и распоредот на натпревари. Во рамките на првото коло на 11 или 12.февруари, на домашен терен, Вардар ќе го пречека тимот на Пролет.

1 коло: Вардар – Пролет
2 коло: Охрид – Вардар
3 коло: Вардар – Бутел
4 коло: Еурофарм Пелистер 2 – Вардар
5 коло: Вардар – Еурофарм Пелистер
6 коло: Вардар – Тиквеш
7 коло: Алкалоид - Вардар
Потоа ќе се играат уште седум кола од вториот дел.
Последното коло од плејофот е планирано за 27 или 28 мај 2023 година.