Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Вардар гостин на МЗТ Уни Банка
Вардар гостин на МЗТ Уни Банка

Вардар гостин на МЗТ Уни Банка

Викендов на програмата во 2.лига кај кошаркарите е 11.коло во истото избраниците на Јованчев Александар ќе бидат гости.

Црвено-црните гостуваат кај екипата на МЗТ Уни Банка, натпреварот е закажан за утре, сабота (24.декември). Вардарци влегуваат како лидери на табелата на натпреварот кој ќе се игра со почеток во 12.часот и 30.минути во Срц „Кале“.