Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > РК Вардар од првиот шешир ќе ја чека ждрепката за групите во Купот
РК Вардар од првиот шешир ќе ја чека ждрепката за групите во Купот

РК Вардар од првиот шешир ќе ја чека ждрепката за групите во Купот

Во наредниов период треба да биде извлечена ждрепката за распоредот на групите во ракометниот Куп на Македонија. Вардарци имаа лесна задача во 1/16 финалето откако убедливо го победија тимот на Мулти Есенс и на тој начин обезбедија пласман во групите.

Екипите ќе бидат поделени во четири групи од по четири екипи, а пред извлекување на ждрепката познати се шеширите во кои ќе бидат сместени екипите.

шешир 1: Вардар, Еурофарм Пелистер, Бутел Скопје, Еурофарм Пелистер 2
шешир 2: Тиквеш, Охрид, Прилеп, Пролет
шешир 3: Струга, Радовиш, Алкалоид, Голден Арт
шешир 4: Вардар Неготино, Куманово, Скопје, Јуниор КВ

Натпреварите ќе се играат во месец април во 2023 година.