Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Против Војводина во 1/4 финалето на СЕХА-лигата
Против Војводина во 1/4 финалето на СЕХА-лигата

Против Војводина во 1/4 финалето на СЕХА-лигата

Во рамките на 1/4 финалето во СЕХА-лигата, Вардар ќе игра против екипата на Војводина. После одигрување на последните наторевари во групите, познати се сите четвртфинални двојки.

Вардар – Војводина

Нексе – Загреб

Татран Прешов – Еурофарм Пелистер

Партизан – Веспрем

Доколки Вардар ја елиминира Војводина, во 1/2 финалето ќе игра со подобриот од соочувањето на Нексе и Загреб. Дополнително ќе бидат познати термините на одигрување на двата натпревари со Војводина.