Friday ,22 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > (ФОТО) Зенга го “стартуваше“ РК Вардар-2
(ФОТО) Зенга го “стартуваше“ РК Вардар-2

(ФОТО) Зенга го “стартуваше“ РК Вардар-2

1

Третиот црвено-црн машки ракометен состав тимот на РК Вардар-2 кој ќе се натпреварува во Првата лига, ги почна подготовките за новата сезона. Кормилар на овој тим од сезонава е искусниот повеќегодишен вардаров тренерот Зоран Петковски-Зенга. Тој   има на располагање 20 ракометари со кои ќе настапува сезонава во Првата Лига, која е втора по квалитет ракометна конкуренција во земјава. Првиот етапа  од подготовките ќе биде во Скопје, а во втората  ќе се замине на висински подготовки во Маврово.

4 2

4