Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Одредена судиската двојка за мечот во Унгарија
Одредена судиската двојка за мечот во Унгарија

Одредена судиската двојка за мечот во Унгарија

ЕХФ ја одреди судиската двојка за натпреварот во Унгарија каде нашиот РК Вардар ќе гостува кај тимот на Пик Сегед. На овој саботен многу важен натпревар за нашиот тим, ќе суди судиска двојка од Русија. Станува збор за Евгени Зотин и Николај Володков. ЕХФ делегат ќе биде Гоулао од Португалија. Се надеваме на фер и коректно судење од оваа судиска двојка.

Натпреварот во сабота започнува во 17 часот и 30 минути по македонско време.