Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Руски судии на дуелот во Скопје
Руски судии на дуелот во Скопје

Руски судии на дуелот во Скопје

Европската куќа на ракометот (ЕХФ) делегира судиска двојка од Русија, за натпреварот против Келце.

Правдата на дуелот ќе ја делат Евгениј Зотин и Николај Володков. Оваа судиска двојка на повеќе наврати делеле правда во Скопје на тимот на Вардар и посебно на репрезентацијата на Македонија.

Очекуваме фер и коректно судење. Дуелот се игра утре, со почеток од 17 и 30 часот со директен тв пренос на Арена Спорт 2.