Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Анте Гаџа и Патрик Валчак се единствените вардарови ракометари кои продолжуваат со настапи на ЕП
Анте Гаџа и Патрик Валчак се единствените вардарови ракометари кои продолжуваат со настапи на ЕП

Анте Гаџа и Патрик Валчак се единствените вардарови ракометари кои продолжуваат со настапи на ЕП

Само двајца ракометари од Вардар ги продолжуваат настапите на Европското првенство кое се игра во Унгарија и Словачка. Тоа се Анте Гаџа и Патрик Валчак.

Пет ракометари кои беа дел од Македонија ги завршија настапите, откако нашата репрезентација не успеа да ја помине групната фаза, исто како и Дарко Ѓукиќ кој со Србија предвреме завршија со ЕП.

Денес Хрватска за противник ја има репрезентацијата на Црна Гора, додека Полска ќе игра со Норвешка.