Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Само Стоилов позитивен, остатокот од тимот негативен на Ковид-19
Само Стоилов позитивен, остатокот од тимот негативен на Ковид-19

Само Стоилов позитивен, остатокот од тимот негативен на Ковид-19

Капитенот на Европскиот првак, Стојанче Стоилов е единствениот со позитивен тест на Ковид-19.  Останатите момци се негативни на додатното тестирање,  тоа е вест која радува.

Пикерот на вардарци, откако дознал дека е позитивен  веднаш заминал во изолација, а добрата вест за Алушовски е што тој ќе биде единствениот на кого нема да може да смета за претстојниот реванш дуел  од 1/4-финалето во СЕХА-лигата. Ние на 29.август ќе играме  против Нексе,  во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.