Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Ништо од Санталов, рускиот лев бек потпиша за Брест Мешков
Ништо од Санталов, рускиот лев бек потпиша за Брест Мешков

Ништо од Санталов, рускиот лев бек потпиша за Брест Мешков

Иако беше најавено дека ќе пристигне во Скопје, Дмитри Санталов во новата сезона ќе биде дел од екипата на Брест Мешков.

Оваа информација на својот официјален сајт ја објави белорускиот Шампион, кој напиша дека со Санталов потпишале договор за наредните три години.

Така, Вардар на левата бековска позиција останува со Дисингер и Талевски.