Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > СЕХА со најава за трансферот на Ѓукиќ во Вардар

СЕХА со најава за трансферот на Ѓукиќ во Вардар

Дарко Ѓукиќ ќе биде новото десно крило на Вардар во новата сезона. Српскиот репрезентативец доаѓа од екипата на Спортинг Лисабон и ќе биде замена за Чупиќ, кој премина во ППД Загреб.

Медија тимот на СЕХА лигата го најави враќањето на Ѓукиќ во ова натпреварување, со оглед дека пред неколку години го носеше дресот на Брест Мешков.

Видеото можете да го погледнете на линкот, ТУКА.