Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > ( ВИДЕО) Мајсториите на Тимур Дибиров во изминатава сезона

( ВИДЕО) Мајсториите на Тимур Дибиров во изминатава сезона

Руското крило во редовите на Вардар, Тимур Дибиров втора сезона по ред беше најефикасен играч во Лигата на Шампионите за својот тим. Оваа година ја заврши со вкупно 78 постигнати голови. Дибиров и понатаму не престанува да не воодушевува со своите потези и понекогаш речиси невозможни голови. Ракометната фб страна Handball Video изработи прекрасно видео, со погодоци од изминатава сезона за рускиот виртуоз.

Не случајно неколку години е прогласуван за најдобро лево крило во светот . Уживајте во мајсториите на летачкиот Дибиров . ВИДЕО >>>