Sunday ,29 May 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Познат составот на РК Вардар за денешниот дуел во ЛШ
Познат составот на РК Вардар за денешниот дуел во ЛШ

Познат составот на РК Вардар за денешниот дуел во ЛШ

Поранешниот европски првак, РК Вардар вечерва го пречекува тимот на Мешков Брест во рамките од ЕХФ Лигата на шампионите.

Познат составот со кој „црвено-црните“ ќе настапат на натпреварот,   тренерот Стевче Алушовски не може да смета на повредените Борко Ристовски и Ловро Јотиќ, нешто што беше случај и во минатите мечеви.

sostav-1068x1454