Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Познати составите за мечот Брест-Вардар, Алушовски со три голмани во ростерот
Познати составите за мечот Брест-Вардар, Алушовски со три голмани во ростерот

Познати составите за мечот Брест-Вардар, Алушовски со три голмани во ростерот

Европскиот првак, РК Вардар денеска го играа првиот натпревар од новата сезона во Лигата на шампионите против Мешков Брест.  Стевче Алушовски, одбра 16 ракометари во ростерот  се тројцата голмани Ристовски, Кизиќ и Кантегрел.

sostav