Friday ,19 April 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Селекторот Гонзалез го објави поширокиот список, тројца вардарци се најдоа на истиот
Селекторот  Гонзалез го објави поширокиот список, тројца вардарци се најдоа на истиот

Селекторот Гонзалез го објави поширокиот список, тројца вардарци се најдоа на истиот

Денес, селекторот на Македонската сениорска репрезентација г-дин Раул Гонзалез го објави поширокиот список на 28 ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентациите на Турција и Грција за пласман на ЕП 2020 година. На истиот се најдоа тројца играчи од РК Вардар.

Првиот квалификациски натпревар сениорите ќе го одиграат на 25.10.2018 (четврток) против репрезентацијата на Турција. Натпреварот ќе се одигра во Битола со салата “Боро Чурлевски” со почеток во 20:15 часот.

Вториот натпревар против селекцијата на Грција ќе се одигра во градот Козани, Грција со почеток во 18:30 часот на  ден 28.10.2018 (недела).

Поширок список на 28 ракометари за сениорската репрезентација.