Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Среќен роденден Дибиров Тимур
Среќен роденден Дибиров Тимур

Среќен роденден Дибиров Тимур

На денешен ден, далечната 1983 година во Петрозаводск, Русија се роди едно од најдобрите крила на планетава во моментот, вардаровиот “летачки русин“ Тимур Дибиров. Тој денес го слави својот 37.роденден. Дибиров е дел од црвено-црниот состав од 2013 година кога дојде од Чеховски Mедведи во нашиот шампион, каде за кратко ги освои срцата на домашната ракоментна публика. Тој на два пати   со црвено-црните се искачи на “врвот на Европа“.

Среќен роденден Дибиров, многу среќа во кариерата, здравје и успех  ти посакува редакцијата на Вардар фанс.