Tuesday ,15 June 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен роденден Марија Папуџиева
Среќен роденден  Марија Папуџиева

Среќен роденден Марија Папуџиева

Денес свој роденден прославува  единствената, Марија Папуџиева, една од ретките со црвено-црна крв, харизматична и посебна личност. На популарната „Маја“  матичен клуб е Вардар, со кој во раните 90ти имаше Куп трофеј, единствен тим кој ги помати сметките на тогашниот гигант Кометал ЃП. Уште од тогаш во нејзиното срце има место за еден тим-Вардар. Таа е срцето и крвотокот на Вардар, во машкиот тим работи на менаџерска позиција, во женскиот беше дел од стручниот штаб на пионерскиот тим.

СРЕЌЕН РОДЕДЕН МАЈА!

Таа го имаше најчитаното интервју во 2019 на Вардар фанс, истото е достапно на дното од текстот->

maca2

Интервју со Марија Папуџиева: Освојувачот на Купот со Вардар `94г, сега дел во црвено-црните, личноста која беше вардарка кога сите беа за Кометал ЃП