Saturday ,23 January 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > Среќен роденден Петрушевски Стојан
Среќен роденден Петрушевски Стојан

Среќен роденден Петрушевски Стојан

Денес својот 55.роденден го прославува тренерот на сениорскиот млад вардаров колектив, Стојан Петрушевски. Тој го води тимот на Вардар Јуниор, Петрушевски долги години работи во црвено-црниот ракометен колектив, низ неговите раце минаа голем број на ракометари. Редакцијата на Вардар фанс му го честита роденденот со желби за долг живот и здравје.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН СТОЈАН!