Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Среќен роденден Шишкарев Даниил!
Среќен роденден  Шишкарев Даниил!

Среќен роденден Шишкарев Даниил!

Својот 29-ти роденден го слави руското десно крило во редовите на црвено – црните Даниил Шишкарев. Редакцијата на вардарфанс.мк му посакува многу успеси со Вардар и Руската репрезентација. Тој беше дел од тимот кој оваа година освои се што можеше да се освои, тој имаше удел во сите четири титули. Се надеваме дека идната сезона ќе ја стартува со “светско злато“ во Доха.

Среќен роденден Даниил!