Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Среќен роденден Мартин Карапалевски
Среќен роденден Мартин Карапалевски

Среќен роденден Мартин Карапалевски

Денес својот 21.роденден го прославува Мартин Карапалевски кој е дел од ракометниот клуб Вардар. Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа и успеси со Вардар. Карапалевски ги помина младите категории на Вардар, а потекнува од школата на Преспа од Ресен.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МАРТИН!