Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Среќен роденден Роберто Гарсија Парондо
Среќен роденден Роберто Гарсија Парондо

Среќен роденден Роберто Гарсија Парондо

Денес својот 39-ти роденден го прославува шефот на стручниот штаб на РК Вардар, Роберто Гарсија Парондо. Ова е прва сезона за шпанскиот стратег на клупата на црвено-црните. Нашата редакција му посакува многу здравје, среќа, успеси и трофеи со Вардар.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ПАРОНДО !