Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Стоилов: За мене СЕКОГАШ ќе биде МАКЕДОНИЈА!
Стоилов: За мене СЕКОГАШ ќе биде МАКЕДОНИЈА!

Стоилов: За мене СЕКОГАШ ќе биде МАКЕДОНИЈА!

По денешната победа против Јапонија, со статус на својот Фејсбук профил се обрати капитенот на Вардар и пивотмен на Македонската ракометна репрезентација, Стојанче Стоилов.

ФОТО: Стоилов го напиша следното
49712282_594536540984957_7955961371449884672_n