Sunday ,12 July 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Стоилов е најдобар македонски спортист на Балканот
Стоилов е најдобар македонски спортист на Балканот

Стоилов е најдобар македонски спортист на Балканот

Вардаровиот капитен, Стојанче Стоилов е најдобриот македонски спортист на Балканот. Во изборот на балканските новински агенции, првото место му припадна на српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ.

Стојанче Стоилов кој со Вардар ја освои втората Европска титула се најде на 11.место во изборот на најдобри спортисти на Балканот.