Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (СТРИМ) РК Еурофарм Пелистер – РК Вардар (кадети)
(СТРИМ) РК Еурофарм Пелистер – РК Вардар (кадети)

(СТРИМ) РК Еурофарм Пелистер – РК Вардар (кадети)

Денес, кадетите на РК Вардар го играат 1/4 финалниот натпревар, а последна пречка до завршниот турнир ќе биде екипата на Еурофарм Пелистер.

Единствениот натпревар кој ќе го даде патникот на Ф4 турнирот во машката кадетска лига, ќе се одигра во Битола, во спортската сала „Боро Чурлевски“ со почеток од 12:00 часот.

Стрим од натпреварот е достапен на линкот, ТУКА.