Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Вардар ги собра наградите, Борко најдобар голман, Манасков прв стрелец, Дутра МВП
Вардар ги собра наградите, Борко најдобар голман, Манасков прв стрелец, Дутра МВП

Вардар ги собра наградите, Борко најдобар голман, Манасков прв стрелец, Дутра МВП

Во Охрид, по победата на црвено-црните во финалето од Купот на Македонија, Ракометната федерација на Македонија ги прогласи најдобрите на Ф4-турнирот.

Сите трите награди заминаа во рацете на вардарци. Борко Ристовски беше прогласен за најдобар голман, Дејан Манасков е најдобар стрелец, додека Бразилецот Леонардо Дутра е прогласен за МВП на завршницата.