Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (СТРИМ) РК Охрид – РК Вардар
(СТРИМ) РК Охрид – РК Вардар

(СТРИМ) РК Охрид – РК Вардар

Вечерва со почеток од 19:30 часот во спортската сала „Билјанини Извори“ екипата на РК Вардар гостува во Охрид.

Вардар атакува на петтата последователна победа во лигата, додека Охрид има две победи и два порази после четири одиграни кола.

Стрим од натпреварот можете да погледнете на линкот, ТУКА.