Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Младинките на ЖРК Вардар ги дознаа ривалите во Групата-А
Младинките на ЖРК Вардар ги дознаа ривалите во Групата-А

Младинките на ЖРК Вардар ги дознаа ривалите во Групата-А

Во просториите на Ракометната федерација на Македонија беа извлечени групите за младинските лиги во машка и женска конкуренција. Кај дамите се пријавени девет екипи, кои ќе разигруваат во две групи. Потоа следува четвртфинале во кој ќе се игра по принципот 1А – 4Б, 2А – 3Б…а пласман на Ф4, ќе обезбедат четирите победници

Младинска лига, жени, 2022/23:

група А (Запад)
Сани
Стружанка
Вардар
Илинден Вардар
Шампион

група Б (Исток)
Делчево Вардар
Ѓорче Петров
Куманово
Металург