Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (СТРИМ) РК Вардар – РК Алкалоид
(СТРИМ) РК Вардар – РК Алкалоид

(СТРИМ) РК Вардар – РК Алкалоид

Денес со почеток од 18:30 часот во С.Ц. Јане Сандански, РК Вардар е домаќин на Алкалоид, на натпревар од 4.коло во Супер Лигата.

Двете екипи пред овој натпревар влегуваат со максимален број на освоени бодови. Стрим од натпреварот можете да погледнете на линкот, ТУКА.

Директен пренос ќе емитува и МТВ-3.