Sunday ,04 December 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Преглед 3.коло! ЖРК Вардар осамен на врвот, со најдобра одбрана

Преглед 3.коло! ЖРК Вардар осамен на врвот, со најдобра одбрана

f

Вчера и завчера се одигра 3.коло во женската сениорска група-А каде што настапуваат девојките на Александар Царчев.

Куманово дојде до прва победа и ја оправда фаворитската улога во мечот  против Гевгелија, интересен дуел одиграа Спартак и Скопје кој на крајот ги поделија бодовите, Пелистер дојде до победа над ЖРК Шампион на гостувањето во Скопје. Во ова коло Вардар во дербито се соочи со Чаир двата тима имаа по шест бода, во еден интересен дуел девојките на Царчев победија со 29-27.  Резултатите се следни:

Црвено-црните дами се единствени со 9.бода во нашата група-А и во групата-Б нема тим со толкав скор, имаме најмалце примени голови односно најдобра одбрана со само 71.гол во нашата мрежа на три дуели, односно во просек дозволуваме помалку од 24.гола по одигран натпрвар. Вака изгледа табелата:

Идното, четврто коло  во групата-А се игра овој викенд. Ова се двојките за истото: