Friday ,22 September 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (СТРИМ) РК Вардар – РК Еурофарм Пелистер 2
(СТРИМ) РК Вардар – РК Еурофарм Пелистер 2

(СТРИМ) РК Вардар – РК Еурофарм Пелистер 2

Вардар го делат уште три натпревари до нова Шампионска Титула, а првиот денес од 13:00 часот против екипата на Еурофарм Пелистер 2.

После победата во големото дерби на гостувањето во Битола кај Еурофарм Пелистер, црвено-црните избија на првото место на табелата и сега сами си решаваат за врвот.

Натпреварот ќе се одигра во С.Ц. Јане Сандански, а стрим од дуелот ќе можете да проследите на линкот, ТУКА.