Sunday ,04 December 2022
Последни:
Home > Uncategorized > Куманово минимално го совлада ЖРК Вардар
Куманово минимално го совлада ЖРК  Вардар

Куманово минимално го совлада ЖРК Вардар

Вчера, ракометарките на Куманово направија голем чекор напред кон одбрана на титулата, откако славеа на гостувањето кај Вардар со минимални 25-26.

Кумановски  диктираа темпо, имаа контрола на резултатот  во првите 30.минути и на пауза заминаа со водство, 11-14. Избраничките на Драгана Ристова и Александар Царчев во вториот дел се вратија во игра.

Вардарки стигнаа до реми, 18-18, во беше и 24-24, но вардарки промашија пенал, потоа и зицер, па гостинките дојдоа до цел плен и победа со 25-26.

Кај Вардар се истакна Ивона Трпевска со шест гола,  на голот Андреа Илиќ имаше 12.обрани.