Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (СТРИМ) РК Вардар – РК Скопје
(СТРИМ) РК Вардар – РК Скопје

(СТРИМ) РК Вардар – РК Скопје

Денес стартува новата сезона во ракометната Супер лига. Вардар во првото коло за противник го има тимот на РК Скопје. Натпреварот ќе се одигра во големата сала на С.Ц. Јане Сандански со почеток од 17:00 часот, влезот ќе биде слободен.

Стрим од натпреварот ќе можете да погледнете на линкот, ТУКА