Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Линк за мечот помеѓу Еурофарм и Вардар
Линк за мечот помеѓу Еурофарм и Вардар

Линк за мечот помеѓу Еурофарм и Вардар

Вечерва со почеток од 18:30 часот во спортската сала „Боро Чурлевски“ вардарци гостуваат на екипата на Еурофарм, во рамките на 2.коло заостанато коло од плеј-офот во супер лигата.

Вчера црвено-црните со преполовен состав ја победија екипата на Пролет, додека денес пред себе имаат еден посериозен противник, кој конкурира за второто место на табелата.

Натпреварот од Битола можете да го проследите на линкот, ТУКА.