Monday ,18 February 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Стрим за следење на мечот, помеѓу Вардар и Лајпциг
Стрим за следење на мечот, помеѓу Вардар и Лајпциг

Стрим за следење на мечот, помеѓу Вардар и Лајпциг

Лајпциг е последниот противник за Вардар на турнирот “Хеиде Куп„ и повторно екипа која доаѓа од Германија. Вардарци со победа ќе завршат на третото место на силниот меѓународен турнир во Германија, на кој учествуваа квалитетни екипи, меѓу нив е актуелниот шампион на Европа, тимот на Монпелје.

И за последниот натпреварувачки, организаторите на турнирот обезбедија стрим за следење на натпреварите.