Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Судии од БИХ за натпреварот на Вардар и Брест Мешков
Судии од БИХ за натпреварот на Вардар и Брест Мешков

Судии од БИХ за натпреварот на Вардар и Брест Мешков

Вардарци денес ја заокружуваат групната фаза во ЛШ, со домашен натпревар против екипата на Брест Мешков.

За судии ЕХФ ги делегираше браќата од БИХ, се работи за Анте и Дино Коњичанин, додека делегат ќе биде Предраг Павичевиќ од Црна Гора.

Натпреварот стартува од 18:45 часот со директен пренос на МРТ  и Арена Спорт-5.