Saturday ,26 September 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Калараш и Скубе остануваат до крајот на сезоната
Калараш и Скубе остануваат до крајот на сезоната

Калараш и Скубе остануваат до крајот на сезоната

Последните информации велат дека Глеб Калараш и Сташ Скубе ќе останат во Вардар до крајот на сезоната и ќе му помогнат на Европскиот шампион во борба за титулата во нашата ракометна лига како и во Лигата на шампионите. Покрај нив двајца, во Вардар остануваат и Стоилов, Дибиров, Шишкарев…

На утрешниот дуел во Скопје, Скубе ќе биде во составот и ќе го предводи нападот на Вардар, додека пак Калараш ќе биде задолжен за дефанзивата против клубот во кој што требаше да игра оваа сезона.

Утрешниот дуел на Вардар и Мотор Запорожје, започнува со почеток од 17:30 часот во СЦ „Јане Сандански“.