Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Дибиров во друштво на домашните миленици ја одржува физичката подготовка

(ВИДЕО) Дибиров во друштво на домашните миленици ја одржува физичката подготовка

90621070_512035662847939_3522895565325074432_n

Во период кога има прекин на ракометните натпревари низ цела Европа, поради новонастанатата ситуација со корона вирусот, играчите се принудени од дома да работат на одржување на физичката подготовка.

Еден од нив е и играчот на Европскиот Шампион, се работи за Тимур Дибиров кој покажува дека се обидува да ја одржува формата, но во неговиот дом не е сам, па друштво му прават неговата ќерка и домашните миленичиња.

Погледнете преку инстаграм профилот на Дибиров, како тој работи на физичката спремност.