Monday ,18 February 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Теренот во Струга на кој ќе се одигра ракометниот супер куп доби нов поинаков изглед
Теренот во Струга на кој ќе се одигра ракометниот супер куп доби нов поинаков изглед

Теренот во Струга на кој ќе се одигра ракометниот супер куп доби нов поинаков изглед

После пристигнувањето во Скопје, ракометарите на Вардар ќе се подготвуват за натпреварот во супер купот, против екипата на Металург. Овој меч е закажан да се одигра на 18-ти август на струшкото игралиште. По тој повод, како и поради одигрување на меѓународен турнир во Струга, организаторите на турнирот го подновија својот терен, кој доби сосема нов и поинаков изглед. Се очекува во наредниот период да биде поставен и лед екран и игралиштето ќе потсетува на терените, на кои настапуваат екипите во Лигата на Шампионите.